Filet z piersi indyczej

Filet z piersi to bardzo chude, lekkostrawne i delikatne mięso.
Aby zachować wszystkie walory smakowe należy unikać zbyt długiej obróbki termicznej. Optymalną miękkość i strukturę mięsa uzyskamy w trakcie krótkiego procesu smażenia i pieczenia. Pieczona pierś sprawdzi się doskonale na ciepło (po wyciągnięciu z piekarnika odczekajmy około 15 minut zanim ją pokroimy) oraz na zimno w charakterze zdrowej, domowej, pozbawionej sztucznych dodatków wędliny.

Polędwiczka indycza

to najdelikatniejsza część indyka, wymaga krótkiego smażenia na dobrze rozgrzanym tłuszczu.

Sznycel z fileta z piersi indyczej

jest doskonałym, niskokalorycznym źródłem niacyny, innych witamin z grupy B, selenu oraz cynku. Mięsa nie należy rozbijać tłuczkiem ponieważ rozgniecenie włókien sprawi, że mięso stanie się wysuszone i twarde.

Podudzie indycze z kością ze skórą

jest to pyszne i soczyste mięso, które nie lubi szybkiego pieczenia w wysokich temperaturach. Pamiętajmy, aby przed pieczeniem pozbawić podudzia ścięgien, które pod wpływem temperatury twardnieją.

Udo bez kości ze skórą indycze

doskonałe do przygotowania pysznej pieczeni. Skóra zabezpiecza mięso przed wysuszeniem w trakcie pieczenia. Mięso z udźca jest ciemniejsze i bardziej soczyste w smaku niż pierś. Dzięki pieczeniu uda ze skórą, mięso w środku nie jest suche, gdyż wytapiający się tłuszcz nawilża je i nadaje soczystości.

Mięso na gulasz z uda indyka

nie wymaga wstępnej obróbki. Pokrojone w kawałki sprawdzi się do przygotowania gulaszu z dodatkiem warzyw i ziół. *Źródło: M. Michalczuk, A. Siennicka, "Właściwości dietetyczne mięsa różnych gatunków drobiu utrzymywanych w alternatywnych systemach chowu", w: Przegląd hodowlany, nr 11/2010, str. 26-29.

Bomadek sp. z o.o.

66-132 Trzebiechów
ul. Słoneczna 16

Telefon

68 351 41 29